пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

Створюємо ментальні карти

        Ментальна карта (mind-map, mindmapping) – це графічне відображення процесів багатовимірного мислення. Ментальні карти є зручною, ефективною технікою візуалізації мислення та альтернативного запису.            Суть побудови ментальної карти полягає в тому, щоб за допомогою зрозумілих символів, образів, об’єктів, асоціацій, якими мислить людина, наочно зобразити карту знань на обрану тему. 

                                  Основні принципи створення ментальних карт: 
– об’єкт уваги (вивчення) сфокусовано в центральному образі; 
– основні теми та ідеї, пов’язані з об’єктом уваги, розходяться від центрального образу у вигляді ідей; 
– використання стрілок для підкреслення зв’язків між елементами інтелект-карти; 
– головний принцип – одне ключове слово на кожну лінію; 
– використання графічних образів; 
– робота як мінімум з трьома й більше кольорами тощо.

Веб-сервіси для створення ментальних карт
Mindomo — програмне забезпечення створення діаграм зв'язків за допомогою Інтернету. До 3-х карт в безкоштовному режимі.
MAPMYself - також відомий як Mapul - інтернет-сервіс для створення гарних діаграм зв'язків, намальованих від руки, побудований на SilverLight. До 2-х карт в безкоштовному режимі.
MindMeister - Веб 2.0 додаток для побудови діаграм зв'язків, підтримує експорт у pdf, FreeMind (. Mm), MindManager 6 (. Mmap), а також у документ. Rtf або у вигляді зображення (. Jpg,. Gif,. Png). До 3-х карт в безкоштовному режимі.
Bubbl.us - інтернет-сервіс спільного створення діаграм зв'язків. Безкоштовно можна створити до 3-х діаграм, і це єдине обмеження.
SpiderScribe - безкоштовний сервіс (Adobe Flash). У вузлах карти можуть міститися: простий текст, картинка (jpg, png), дата (календар), карта (GoogleMap), або прикріплений файл. Експорт до jpg і png. Підтримується спільна робота над картою. Інтерфейс англійська, з підтримкою кирилиці проблем немає.

Приклади:
Діяльність вчителя

Немає коментарів:

Дописати коментар